GN 42/2020 Archiwum

Pątniczka, a roku jeszcze nie ma!

Amelka jest przykładem, że młody wiek nie jest przeszkodą w pielgrzymowaniu.

Ile trzeba mieć lat, aby uczestniczyć w pielgrzymowaniu? Rok, dwa lata, dwadzieścia?

Na razie w XXI Pieszej Pielgrzymce Legnickiej najmłodsza „pielgrzymka” ma zaledwie 11 miesięcy. To Amelka Kupczyk ze Zgorzelca.

- Zastanawialiśmy się, kiedy z nią pójść na pielgrzymkę - mówi Piotr Kupczyk, ojciec dziewczynki. - Zwyciężyła nadzieja, że będzie dobrze - dodaje tato malutkiej Amelki,

- Na razie nie jest źle. Amelka na trasie większość czasu śpi. Gdy się obudzi, trzeba ją zabawić. Ale to rzadkość - mówi Sylwia Kupczyk, mama Amelki.

Mała Amelka ma zaradnych i odpowiedzialnych rodziców. Tylko tacy idą ze swoimi dziećmi w pielgrzymce. Skąd pewność, że są zaradni? Bo do tej pory nic złego żadnemu z dzieci się nie stało.

Rodzice Amelki zadbali nawet o moskitierę dla małej, może spokojnie spać nawet na odcinkach leśnych.

Takich dzieci, które w wózkach przemierzają południową Polskę, żeby dojść na Jasną Górę, jest w tegorocznej pielgrzymce legnickiej około dwadzieściorga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • pietrzak
    02.08.2013 19:05
    Zaradność równa się temu że nic nie stało?? A czy gdy dziecku dzieje się krzywda to znaczy, że rodzice nie są zaradni?? Czegoś tu nie rozumiem.... Świetnie, że Amelka ma się dobrze na pątniczym szlaku, jednak ...... Wielu rodziców przeżywa tragedię - czy z głupoty?? Nie sądzę. Wielu z pewnością tak. Jednak na jednej z pielgrzymek w której uczestniczyłem dziecko kilkumiesięczne mimo 100% zaradności rodziców dostało udaru - nie jesteśmy w stanie uchronić takiego maleństwa od przegrzania organizmu pielgrzymując w południowym 35 stopniowym słońcu. Dzieci na pątniczym szlaku jak najbardziej tak jednak .... w takich upałach w godzinach południowych .... radziłbym nie maszerować z maleństwem w piekącym słońcu.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...