Nowy numer 08/2024 Archiwum

W drogę!

Po co komu zmartwienia, albo myśli ulatujące ku niepokojowi? Lepiej dobrze przygotować się do pielgrzymowania a myśli poświęcić modlitwie.

Czego nie należy zapomnieć, wybierając się w pielgrzymią drogę? Na pewno przydadzą się odpowiedni namiot, śpiwór i materac. Niezbędne będą także ręcznik i przybory toaletowe, w zależności od wieku i płci. Tyle dla ciała.

Dla ducha zaś konieczne jest zabranie ze sobą śpiewnika. Znawcy tematu i wieloletni pielgrzymkowicze wiedzą także, że nie należy zapomnieć o środkach opatrunkowych. Bąble i zwichnięcia to na drodze normalka.

Trzeba być na nie gotowym. Plastry na odciski, bandaż, a nawet igły do strzykawek i woda utleniona, to niezbędne minimum.

Przydadzą się także zasypka na otarcia i leki osobiste także mogą być potrzebne. Pielgrzym musi mieć ze sobą kubek metalowy, sztućce, przeciwdeszczową kurtkę i dokumenty. Komu uda się jeszcze spakować latarkę, zegarek z budzikiem, żywność na kilka dni i różaniec - może być o siebie spokojny.

Pielgrzymkowi wyjadacze podpowiadają, że dobrze jeszcze zabrać ze sobą chustę na twarz przeciw kurzowi oraz miskę do mycia i prania. Ważne! Wszystkie ubrania w plecaku lub torbie należy pozawijać w foliowe woreczki!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy