GN 43/2020 Archiwum

Wyjście z Ciasnej przejdź do galerii

Oto zdjęcia, których nie umieściliśmy wcześniej na naszym pielgrzymkowym portalu.

W taki sposób, ładny dla oka oraz bezpieczny dla idących, ruszały grupy XXI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na kolejny etap.  Ładny, bo taka liczba idących kolorowych, rozśpiewanych i rozmodlonych osób raduje oko i duszę. A bezpieczny, bo grupy idą zawartym szykiem, co pozwala bezpiecznie kierować ruchem pojazdów pomiędzy nimi.

Poranne słońce delikatnie oświetla idących. Za dwie, trzy godziny będzie już mocno przypiekać. Ale teraz, na wyjściu z miejscowości Ciasna, delikatnie grzeje. W końcu jest dopiero godz. 7.20. Tego dnia pielgrzymi mogli pospać nieco dłużej, niż zazwyczaj. Codzienność pielgrzymkowa wyrywa pątników ze snu o godz. 5.00, tak aby można było wyruszyć o 5.30.

Akurat w Ciasnej dzień wcześniej odbyło się nabożeństwo, w czasie którego rozdawano sól. Plan pielgrzymki zakładał, że zakończy się ono późno, i z tego powodu pątnicy będą nieco zmęczeni. Dlatego dzień po nabożeństwie pielgrzymki szli zaledwie 16 km, co pozwalało wyruszyć w trasę dopiero o godz. 7.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...