Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nie spotykamy się na darmo

Codziennie wspierają modlitwą pielgrzymów. Jest ich więcej niż samych idących. Chociaż oni też by woleli być teraz w drodze na Jasną Górę.

W kościołach całej diecezji wieczorami zbierają się ludzie, którzy modlitwą wspierają idących w jasnogórskiej pielgrzymce. Modlitwa tych, co zostali na miejscu, towarzyszy legnickim pątnikom bez przerwy. Anna Koman jest jedną z setek osób, które od początku pielgrzymki legnickiej towarzyszy jej uczestnikom. Towarzyszy modlitwą.

- Każde spotkanie rozpoczynamy śpiewem, modlitwą, ksiądz proboszcz albo kleryk prowadzą rozważania. Później z "Modlitewnika dla prowadzących grupy duchowego uczestnictwa" czytana jest bajka o określonej tematyce. Następnie modlimy się Apelem Jasnogórskim - wymienia.

Większość osób, które z przyczyn zdrowotnych lub z uwagi na brak urlopu nie mogą iść w pielgrzymce od początku do końca, starają się chociaż jej część przejść na własnych nogach. Tak właśnie robi od trzech lat pani Anna.

- W ubiegłym roku udało mi się pójść do Legnicy, no i na ostatni etap. W tym także pojedziemy sporą grupą - zapewnia. Duchowi uczestnicy pielgrzymki zapewniają zgodnym chórem, że ich modlitwy są wysłuchiwane. - Mamy pewność, że nie zbieramy się tutaj na darmo, bo stały kontakt z naszymi bliskimi, którzy idą w pielgrzymce powoduje, że ciągle jesteśmy informowani o dowodach naszych modlitw - mówi Anna Koman.

Jeszcze więcej świadectw tego, jak wartościowe jest to modlitewne wsparcie, pielgrzymi przynoszą po powrocie z Jasnej Góry. Osoby z grup duchowego uczestnictwa podkreślają, że są wdzięczne idącym. - Idą przecież nie tylko dla siebie. Idą także dla nas - mówią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...