Legnicki

Idzie już prawie tysiąc pielgrzymów!

Ciągle przybywa pątników zmierzających na Jasną Górę z pielgrzymką legnicką.

O ponad jedną trzecią wzrosła liczba osób idących w XXI Pieszej Pielgrzymce Legnickiej. Jak pamiętamy, 29 lipca, kiedy pielgrzymi wyruszali spod katedry w Legnicy, było ich zarejestrowanych ok. 600.

Słuszne okazały się przypuszczenia, że liczba ta będzie rosnąć wraz z początkiem sierpnia, kiedy u wielu osób rozpoczną się urlopy.

- Chętnych do pójścia na pielgrzymkę co roku jest więcej, niż idących - mówią osoby ze służb pielgrzymkowych. - Niestety, nie wszyscy mogą wziąć w tym czasie urlop. Inni decydują się na przejście tylko kilku ostatnich etapów - dodają.

Wiadomo, że liczba pielgrzymów wzrośnie gwałtowanie ostatniego dnia pielgrzymki. Z terenu całej diecezji legnickiej zjadą wtedy autokarami ci, którzy będą towarzyszyć pątnikom w wejściu na Jasną Górę. W ubiegłych latach było to kilkaset osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...