Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pielgrzymkowy ornat

Podczas tegorocznej pielgrzymki każda Msza św. odprawiana jest przez kapłana w tym samym ornacie. Ornat nosi na sobie wizerunek Chrystusa z sycylijskiej katedry w Cefalù.

Rok Wiary jest symbolizowany plastycznie przez mozaikę Pantokratora, pochodzącą z sycylijskiej katedry w Cefalù.

Ten sam wizerunek wyszyty jest na ornacie, który wkładają na siebie księża, którzy odprawiają Msze święte dla pielgrzymów.

Jak wyjaśnia ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik XXI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, nowiutki ornat podarował pielgrzymce ks. Bogdan Żygadło, dziekan dekanatu Jelenia Góra Zachód, proboszcz parafii śś. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

- Ten piękny ornat od razu zwrócił moją uwagę. Ksiądz dziekan bez wahania zgodził się go oddać do użytku na pielgrzymkowym szlaku - mówi ks. Majewski.

Teraz podczas każdej Mszy św. ma go na sobie główny celebrans. Za każdym razem jest to inny ksiądz, w zależności od tego, która grupa jest danego dnia odpowiedzialna za przygotowanie Eucharystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Lennka
    02.08.2013 18:51
    Piękny .... Żałuję, że nie mogę pielgrzymować, jednak przerwa na wychowanie kolejnego pokolenia pątników winna być dumą i niech tak pozostanie. Pozdrowienia dla 1 grupy, modlę się w intencji waszej i pozostałych pielgrzymów.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...