Nowy numer 12/2023 Archiwum

Apel ze Szczytnicy: Nie bądź chwastem!

Pielgrzymi z grup nr 3 i 5 na modlitwie w szczytnickiej parafii

Dzień na pielgrzymce bez Mszy świętej? To niemożliwe! Najważniejszym punktem każdego dnia na pielgrzymim szlaku jest Eucharystia. To dla niej się idzie i na nią się czeka.

Dzisiaj, w sobotę 27 lipca, grupy nr 5 (ziemia zgorzelecka, lubańska i lwówecka) oraz grupa nr 3 (ziemia bolesławiecka) modliły się na Mszy świętej w kaplicy parafii w pw. św. Jacka w Szczytnicy.

Eucharystii przewodniczył ks. Józef Hupa, przewodnik "trójeczki'. Kazanie wygłosił zaś ks. Tomasz Metelica z grupy nr 5.

Kazanie oparte było o liturgię słowa. Kapłan wskazywał pielgrzymom, że to, że są na pieszej pielgrzymce jeszcze o niczym nie świadczy. Nawet będąc wzorowym parafianinem, chodzącym na pielgrzymki i tak można nie ustrzec się od stania się chwastem pomiędzy zbożem.

Ks. Tomasz Metelica, przewodnik grupy nr 5   Ks. Tomasz Metelica, przewodnik grupy nr 5
Jędrzej Rams /GN

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...