Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Drugi dzień "piąteczki" przejdź do galerii

W Grupie nr 5 nadal idzie ponad 70 pielgrzymów. Teoretycznie. W praktyce jest ich więcej.

Ks. Tomasz Metelica, przewodnik "piątki" tłumaczy, że ta fluktuacja ma same zalety.

- Kiedy idziemy przez te wszystkie miejscowości, ludzie przyłączają do nas. Idą od jednej wsi do drugiej, mówią, że chętnie by poszli dalej, ale nie byli przygotowani. I że za rok na pewno pójdą aż na Jasną Górę - tłumaczy te liczbowe różnice ks. Tomasz.

Uważa, że na tym właśnie polega idea pielgrzymowania, żeby idąc, zarażać innych wędrowaniem do świętych miejsc.

Dziś pątnicy z Grupy nr 5 zatrzymali się m. in. w Bożejowicach, gdzie w pomieszczeniach miejscowej podstawówki przygotowano dla nich posiłek.

- Prawie wszystkie rodziny z Otoka, Bożejowic i Rakowic dały coś od siebie, żeby powitać pielgrzymów. Mieliśmy dla nich bigos, owoce i coś słodkiego - wylicza jedna z pań przygotowujących posiłek.

Do Bożejowic przyszło więcej pielgrzymów niż spodziewali się gospodarze, ale - jak powiedzieli - choćby przyszło dwa razy tyle, i tak ugościliby wszystkich jak należy.

Po godzinnym postoju "piąteczka" ruszyła dalej. W Bolesławcu, miejscu noclegu, byli popołudniu.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie...