Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Dwójeczka" też już idzie przejdź do galerii

Msza św., której przewodniczył ks. dr Mariusz Majewski, główny przewodnik XXI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, rozpoczęła pątniczą przygodę Grupy nr 2.

Na trasie pielgrzymkowej jest już Grupa nr 2, która wyruszyła dziś spod bazyliki mniejszej w Jeleniej Górze. W homilii wygłoszonej do pielgrzymów ks. dr Mariusz Majewski zwrócił uwagę na piękną tradycję postoju na Górze Przemienienia.

- Celowo zmieniliśmy termin pielgrzymki, aby przy tej wysokiej górze, przy Górce Przeprośnej, stanąć w Dzień Przemienienia Pańskiego. Aby jeszcze bardziej przeżywać tę prawdę, że taki właśnie jest sens pielgrzymowania. Aby nasze serca się przemieniały, aby się wypełniały światłem, które bije od samego Chrystusa (...) - mówił kapłan.

- Z takimi też myślami, kochani pielgrzymi, wyruszamy w tegoroczna drogę.A prowadzić nas będą słowa, że "wiarą chcemy świat posolić". Będziemy rozważać, co te słowa znaczą dla każdego z was osobiście, co mogą znaczyć dla waszego życia rodzinnego i dla całej ojczyzny - mówił w jeleniogórskiej bazylice główny przewodnik XXI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Grupie nr 2 dopisały: frekwencja, humory i pogoda. Z pieśnią na ustach pielgrzymka wyruszyła w pierwszy etap swojej wędrówki.

Dziś pielgrzymi zatrzymali się na nocleg w Wojcieszowie. Spotkali się tu z Grupą nr 9. Od soboty obie grupy, w sumie prawie 200 osób, pójdą razem aż do Wilkowa pod Złotoryją.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie...