Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wyruszyli z Krzeszowa przejdź do galerii

Pątnicy z ziemi kamiennogórskiej wyszli na trasę XXI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Ponad 40 pątników ruszyło dzisiaj o godz. 7.50 z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie na XXI Pieszą Pielgrzymkę Legnicką.

Pielgrzymi tworzą grupę nr 9, a kolorami grupy są kolory maryjne. Grupę tworzą mieszkańcy m.in. Krzeszowa, Kamiennej Góry, Gorzeszowa, Pisarzowic, Raszowa i Leszczyńca.

O godz. 7 w krzeszowskiej bazylice rozpoczęła się Eucharystia. Przewodniczył jej miejscowy kustosz, a przez wiele lat główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej - ks. Marian Kopko. Razem z nim modliło się jeszcze dwóch kapłanów - 81-letni ks. Kazimierz Piwowarczyk, który wyruszył na pielgrzymkę, oraz przewodnik "dziewiątki" ks. Mateusz Rycek.

Takimi słowami żegnał pielgrzymów ks. Marian Kopko

Pierwszy postój odbędzie się przy świątyni pw. NSPJ w Kamiennej Górze, drugi w Marciszowie, trzeci w Kaczorowie przy Domu Dziecka.

Na nocleg pielgrzymi zatrzymają się w Wojcieszowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...