Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Niesamowita inicjatywa franciszkanów

O. Jan Janus, franciszkanin z parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, mówi, że pomysł przyszedł mu do głowy po doświadczeniach z rekolekcjami oazowymi. - Wtedy też myśleliśmy, aby ci, którzy nie mogą być na oazie, umożliwili to tym, co chcą być, ale nie mają za co.

Po kilku prośbach wygłoszonych przez o. Jana z ambony franciszkańskiego kościoła udało się zebrać ok. 4 tys. zł. Gdy się to podzieli przez wpisowe na XXI Pieszą Pielgrzymkę Legnicką to wychodzi, że oto otworzyła się droga uczestnictwa dla ponad 50 osób.

- Część z tych miejsc została już rozdysponowana, bo zaczęli się do mnie zgłaszać młodzi ludzie, których nie było stać na wpisowe. Dzisiaj wieczorem dokładnie to policzę. Ale jestem pewien, że możemy jeszcze umożliwić bezpłatny start w pielgrzymce około 20 osobom - mówi o. Jan Janus.

Na kolejnych chętnych franciszkanie będą czekali w parafialnej zakrystii. Trzeba tylko zgłosić się do ojca zakrystianina i powiedzieć, w jakiej przyszło się sprawie.

O. Janus dodaje, że przy okazji zbierania datków na wpisowe, doszło do miłego i - jak się okazuje - bardzo potrzebnego nieporozumienia.

Pielgrzymi, którzy skorzystają z franciszkańskiego zaproszenia, będą nieśli ze sobą intencję któregoś z parafian   Pielgrzymi, którzy skorzystają z franciszkańskiego zaproszenia, będą nieśli ze sobą intencję któregoś z parafian Witold Rams

- Nie wiem, czy źle się wyraziłem w którymś przemówieniu, czy też może niedostatecznie jasno sprecyzowałem, o co mi chodzi, w każdym razie obok datków na wpisowe dla pielgrzymów, zaczęto przynosić także napisane na karteczkach intencje modlitewne.

Wtedy przyszło mi do głowy, że my te intencje ładnie przepiszemy, zalaminujemy i przyczepimy na tasiemkach, żeby pielgrzym, który dostał szansę pójścia w pielgrzymce na Jasną Górę, mógł nieść je na szyi i donieść przed obraz Matki Bożej - mówi.

Franciszkanie mają nadzieję, że wydadzą wszystkie przekazane im datki na wpisowe dla zgłaszających się osób. - Zgłaszajcie się, czekamy na was! - zachęca o. Jan.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie...