Nowy numer 13/2023 Archiwum

Sława? Nic z tych rzeczy...

Na plakatach i ulotkach promujących "gościową" stronę pielgrzymki znajduje się m.in. kilkunastoletni chłopak. Poznajecie go?

Kim jest ten chłopak? To 12-letni Szymon z Legnicy. Na pielgrzymkowym szlaku był już trzy razy. Na tegoroczną pielgrzymkę już jest spakowany. Idzie na nią z rok starszym bratem Michałem oraz malutkim 3-letnim braciszkiem Frankiem.

- Chodzenie na pielgrzymki jest dla mnie powodem do dumy, chociaż pamiętam, że jak pierwszy raz opowiedziałem o tym moim kolegom w szkole, to się bardzo ze mnie śmiali. Gdy opowiedziałem im jednak, że trzeba w dziesięć dni przejść 250 km, że trzeba rano wstawać, że się idzie w deszczu i słońcu to przestali się śmiać. Utkwiło mi w pamięci, że gdy wróciliśmy z pierwszej pielgrzymki to rodzice powiedzieli nam, że są z nas bardzo dumni. To bardzo miłe - zdradza Szymon.

Michał dopowiada, że pielgrzymki są dla nich po części formą sportu, turystyki no i przede wszystkim okazją do modlitwy. Obaj są bowiem ministrantami a po lekcjach chodzą na treningi piłki nożnej.

- Wiadomo, na pielgrzymce ćwiczymy sobie wytrzymałość, a po za tym oglądamy bardzo dużo ciekawych miejsc. Pamiętam, jak bardzo fascynowała nas Ślęża, którą pielgrzymka widzi z daleka przez pierwszych kilka dni. A ze wszystkich modlitwy podobały nam się te odmawiane w lesie, a w szczególności Msze święte. Super modli się też chociażby Koronką do Bożego Miłosierdzia - opowiada Michał.

Konkurs

 Sława? Nic z tych rzeczy...   Gdzie zostało wykonane to zdjęcie? Jędrzej Rams /GN Mamy też dla państwa konkurs, a zadanie nie jest łatwe.

Pytanie brzmi: gdzie zostało wykonane zdjęcie wykorzystane przy tworzeniu plakatu?

Oczywiście odpowiedzi "na pielgrzymce" czy "w Polsce" są za mało dokładne. Nagrodzimy te osoby, które podadzą najdokładniejszą lokalizację np. nazwę miejscowości, przez którą przechodziła wówczas pielgrzymka (+/- można się pomylić o jedną miejscowość tego dnia).

Jeżeli jednak będzie to pytanie zbyt trudne, to będziemy również premiowali odpowiedzi określające chociażby sam dzień pielgrzymki z porą dnia i miejscem noclegu.

Zwycięzcy otrzymają notes-kalendarz "Gościa Niedzielnego" na 2014 rok. Promujemy 3 trzy najlepsze odpowiedzi.

Odpowiedzi prosimy wysyłać najpóźniej do 25 lipca na adres email: legnica@gosc.pl z pełnym imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu oraz adresem zamieszkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...