Nowy numer 24/2018 Archiwum

(Nie) po raz pierwszy

Piesza Pielgrzymka Legnicka w tym roku pójdzie na Jasną Górę po raz 21. Od kilku lat pątnicy wędrowali w 8 grupach regionalnych m.in. ziemi jeleniogórskiej bądź legnickiej oraz jednej diecezjalnej grupie pokutnej.

Zanim PPL zostanie pobłogosławiona i odprowadzona w Legnicy przez biskupa ordynariusza, do biskupiego grodu pątnicy schodzą się w tzw. marszu gwiaździstym, wyruszając ze swoich miejsc zamieszkania.

W tym roku do grona regionów, które mają swoją grupę, dołączy ziemia kamiennogórska. Jak informują duszpasterze grupy, pomysł powołania grupy o numerze 9, nawiązuje do istniejącej niegdyś tradycji pielgrzymowania z Krzeszowa na Jasną Górę.

- Chcemy z pomocą Bożą i Matki Bożej Łaskawej reaktywować grupę, która będzie wyruszać z naszego diecezjalnego sanktuarium i po połączeniu się z innymi grupami w Legnicy, będzie podążać do Matki Bożej Częstochowskiej. Chcemy, aby naszą grupę tworzyli pielgrzymi ziemi kamiennogórskiej, którzy przynależą do dwóch dekanatów kamiennogórskich. Patronką naszej grupy będzie oczywiście Matka Boża Łaskawa, która od XIII wieku towarzyszy ludowi Bożemu na tych ziemiach. Kolorem grupy będą barwy biało-niebieskie w nawiązaniu do flagi maryjnej - tłumaczy ks. Mateusz Rycek z par. pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie.

Pielgrzymi wyruszą w marszu gwiaździstym już 26 lipca po Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 7.00 w bazylice mniejszej w Krzeszowie.

Nowa grupa wyruszy znaną sobie trasą do Wojcieszowa, skąd pójdzie w kierunku Legnicy razem z grupą jeleniogórską.

Do tej pory nieformalna grupa z Krzeszowa dochodziła do Wojcieszowa i łącząc się z jeleniogórską „dwójeczką” wędrowała już pod jej sztandarami.

W tym roku, jeżeli będą chętni do stworzenia „dziewiątki”, pójdą już pod swoimi sztandarami.

 

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie...