Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zakonnicy na szlaku

Franciszkanie z diecezji legnickiej zapraszają do pójścia w nowej grupie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej - grupie numer 10.

Ojcowie franciszkanie oficjalnie zapraszają wszystkich chętnych do zapisywania się do ich grupy pielgrzymkowej. Po raz pierwszy w historii Pieszej Pielgrzymki Legnickiej w trasę wyruszy grupa sygnowana ich duchowością.

Co prawda ich założyciel, czyli św. Franciszek z Asyżu, jest patronem grupy jeleniogórskiej, lecz sam duch franciszkański nie gościł do tej pory wśród pątników diecezji legnickiej. Patronem nowej grupy został św. Jan Chrzciciel, patron legnickiej parafii, w której pracują oo. franciszkanie.

Grupa numer 10 będzie drugą, obok salezjańskiej grupy nr 6, której przewodnikami nie będą księża diecezjalni, lecz zakonnicy.

W naszej diecezji pracują oni w pięciu parafiach: Kowarach, Pieńsku, Lwówku Śląskim, Szklarskiej Porębie oraz Legnicy, więc jest szansa, że grupa nie będzie najmniejszą na XXI PPL.

- Na pewno nasza duchowość będzie widoczna w homiliach czy rozmowach na szlaku - zaznacza o. Jan Janus, proboszcz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Lecz to nie wszystko, co czeka odważnych, którzy pójdą z franciszkanami.

- Mam nadzieję, że uda się wprowadzić do naszej grupy kilka małych udogodnień. Marzy mi się, aby idący z nami nie musieli rozbijać swoich namiotów, lecz żebyśmy spali pod namiotami wojskowymi, rozkładanymi przez członków pielgrzymki rowerowej z Akcji Katolickiej. Oni będą nocowali z nami, lecz rankiem będą jechać swoją trasą, tak aby na wieczór zdążyć przygotować pole namiotowe na nasze przyjście. Mam też nadzieję, że uda się zorganizować mycie na polu. Zaoszczędzony czas przeznaczymy np. na adorację Najświętszego Sakramentu w specjalnym namiocie - opowiada zakonnik.

Grupa pielgrzymów jadących na rowerach, dzięki temu, że pokona dystans w znacznie krótszym czasie, będzie mogła później wyjechać z miejsca noclegu (składając namioty) i wcześniej przyjechać na kolejne miejsce (by znów spokojnie je rozłożyć).

W trakcie dnia ta wspólnota oczywiście będzie uczestniczyć również w Eucharystii oraz będzie mieć zapewnioną obsługę duchową (pojadą w niej również zakonnicy).

Wszyscy chętni, którzy chcą zapytać o szczegóły funkcjonowania nowej grupy albo już są zdecydowani do zapisania się do niej, mogą  zadzwonić pod numer telefonu: (76) 72 44 177 bądź wysłać list elektroniczny na adres legnica@franciszkanie.pl.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie...