Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świadectwo biskupa "kropką nad i"

Masz obawy czy przyjąć pielgrzymów podczas ŚDM? Oto świadectwa tych, którzy ich nie mają.

Zanim młodzi z całego świata spotkają się na centralnych obchodach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (25-31 lipca), czas spędzą w diecezjach w całej Polsce (19-25 lipca). Do naszej diecezji przyjedzie 500 pielgrzymów m.in. z USA. Miastem które ich podejmie, będzie Legnica.

W najbliższą niedzielę tj. 12 czerwca na godz. 17.00 do Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II w Legnicy odbędzie się spotkanie dla rodzin, które już się zapisały by przyjąć wspomnianych pielgrzymów do pod swój dach, dla tych które chcą to zrobić albo takich, które mają wiele wątpliwości.

- Poznają tam szczegóły. Brakuje nam jeszcze noclegów dla około 130-140 osób. Zachęcam do przyjmowania ponieważ nie ma jakichś szczególnych wymagań. Wśród najważniejszych jest ranne śniadanie oraz wieczorem kolacja. Poza tym jeżeli ktoś mieszka w Legnicy nie będzie musiał nawet martwić się o transport, ponieważ będzie przecież funkcjonowała komunikacja miejska. Oczywiście mamy też rodziny spoza Legnicy np. z Ulesia, Chojnowa, Grzybian czy Modlikowic. Takie rodziny też zachęcamy do przyjmowania pielgrzymów, z tym że one będą zobowiązane do przywiezienia rano i odwiezienia wieczorem na nocleg swoich pielgrzymów. Zgłoszenia można dokonywać przede wszystkim wypełniając deklarację, która powinna być dostępna w zakrystii w każdym kościele. Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie przyjmowania czy samych zapisów można zadzwonić i zapytać o szczegóły - 783 236 143  - mówi Katarzyna Łasek, z diecezjalnego biura ŚDM.

Na kolejnych stronach przedstawiamy argumenty tych, którzy już się zdecydowali. Może przekonają nieprzekonanych?

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma