Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje online z diecezji legnickiej #4

Katechezy płyną również z kościoła w Jeleniej Górze.

Wyszukujemy dla Was kapłanów, którzy nagrywają dla wiernych rekolekcje online. Dziś rozmawialiśmy z młodym księdzem, który - oprócz katechez kierowanych do licealistów - nie zapomina też o prowadzonej przez siebie grupie biblijnej.

- Nauczycieli z naszej szkoły poproszono, by swoje zajęcia prowadzili zdalnie. Chcąc uniknąć tego, by katechezy stały się martwe, podjąłem decyzję, by nagrywać je kamerą. Tak zrodził się pomysł nagrywania rekolekcji online - mówi ks. Norbert Turczynowski, katecheta w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

Ks. Norbert Turczynowski - Katecheza 5: Mojżesz
Norbert Turczynowski

Duchowny zamieszcza swoje nauki poprzez kanał na YouTube. W swoich filmikach zdążył już przybliżyć uczniom sylwetki bohaterów Starego Testamentu, m.in. Abrama, Józefa Egipskiego czy Mojżesza. Na podstawie obejrzanych lekcji młodzi otrzymują kilka zadań do rozwiązania. Praca kapłana przynosi rezultaty. - Po tym, co mi przysyłają, wnioskuję, że pomysł był trafiony. Widzę, że coraz bardziej "kumają", o co chodzi w tej religii - śmieje się ks. Norbert.

Duchowny pełni również funkcję wikariusza w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, w której prowadzi grupę biblijną. Wielu wiernych pytało o możliwość nagrania czegoś dla nich. - Do grupy należy ponad 50 osób. Nie chciałem zostawić ich samych, więc nagrywam dla nich katechezy wprowadzające w Wielki Tydzień - tłumaczy młody kapłan.

Rekolekcje prowadzone przez ks. Norberta cieszą się w internecie dużą popularnością. Pierwsza katecheza doczekała się prawie 600 odsłon. - Cieszę się i mam nadzieję, że wielu widzów znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi duchowny.

Wszystkie katechezy ks. Norberta Turczynowskiego można znaleźć TUTAJ.

W ramach naszego cyklu zdążyliśmy do tej pory przedstawić rekolekcje z:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama