Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rekolekcje online z diecezji legnickiej #3

Ciąg dalszy naszych poszukiwań. Tym razem trafiliśmy do Olszyny.

Wyszukujemy dla was kapłanów, którzy zdecydowali się na rekolekcje w wersji online. Na stronie tej parafii dzieje się bardzo wiele. Trzej księża (w tym jeden z USA) na zmianę zamieszczają na niej internetowe rozważania dla wiernych. Duchowni nie zapomnieli również o najmłodszych.

- W czasie Wielkiego Postu codziennie głosiliśmy słowo Boże. Kiedy przyszły ograniczenia, nie chcieliśmy tracić relacji z wiernymi. Wspólnie z ks. Jakubem, moim wikariuszem, postanowiliśmy, że będziemy się z nimi łączyli przez internet - mówi ks. Bogusław Wolański, gospodarz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

Do kapłanów szybko dołączył ks. Roman Wróblewski SDS, salwatorianin. - Widzimy go "na żywo", kiedy przylatuje na urlop do swoich rodziców w Olszynie, ale na stałe przebywa w USA, gdzie posługuje w jednym z tamtejszych seminariów. Kapłan zgodził się jednak przysyłać nam swoje rozważania, dzięki czemu jako księża jesteśmy trochę odciążeni. Zmieniamy się co trzy dni i tak jest ciekawiej dla widza - tłumaczy proboszcz parafii.  

Codziennik Parafialny 05.04.2020r.
Parafia Olszyna

Rozważania Ewangelii na każdy dzień to jednak nie wszystko. - Na naszym kanale na YouTube pojawia się codziennie „Dobranocka z Biblusiem”. Bibluś to maskotka, która jest obecna w naszej parafii już od wielu lat. W każdą niedzielę dzieci mają szansę wylosować go i zabrać do domu. W swoim plecaku Bibluś przechowuje Pismo Święte, które dzieci zobowiązują się przeczytać mu przed snem - mówi ks. Bogusław.

- Z wiadomych względów maskotka nie może już wędrować między dziećmi. Znaleźliśmy jednak na to inny sposób. W nasze dzieło włączyliśmy katechetkę Annę Bińczyk, która w towarzystwie maskotki codziennie czyta dzieciom bajkę z przesłaniem - dodaje olszyński kapłan.

Dobranocka 06.04.2020 r.
Parafia Olszyna

Codzienne rozważania słowa Bożego oraz „Dobranocka z Biblusiem” pojawiają się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast