Rekolekcje online z diecezji legnickiej #2

Gdy diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz diecezjalny asystent KSM zatęsknią za młodymi… rodzi się wspaniała inicjatywa!

W ramach cyklu rekolekcji internetowych prezentujemy Wam wspólną inicjatywę ks. Tomasza Pązika oraz ks. Przemysława Supersona. Ci dwaj kapłani, którzy z ramienia Legnickiej Kurii zajmują się młodzieżą naszej diecezji, postanowili duchowo połączyć się z młodymi przez łącza internetowe. Początek spotkań już w najbliższą niedzielę.  

- Mocno brakuje nam kontaktu z młodzieżą zarówno w szkole, jak i na spotkaniach wspólnot. Oprócz tego, Niedziela Palmowa zawsze stanowiła taki dzień w roku, w który spotykaliśmy się razem z młodymi całej diecezji. Teraz jednak szykowały się spokój, cisza - tłumaczy ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Chcieliśmy tę pustkę jakoś zapełnić - dodaje ks. Tomasz Pązik, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

Trwające ok. 15 min. katechezy będą się ukazywały codziennie przez 3 dni (od poniedziałku do środy) około godz. 10 na fanpage'u "Młodzież diecezji legnickiej".  - Wiemy, że uczniowie i studenci mają swoje lekcje, wykłady online. Chcemy, by nasze spotkania stanowiły dla nich taką dobrą przerwę w nauce - mówi ks. Tomasz, który wraz z ks. Przemkiem będzie się również łączył z młodymi live w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 (od niedzieli do środy).

Temat prowadzonych rekolekcji skupia się wokół hasła XXXV Światowego Dnia Młodzieży, zaczerpniętego z Ewangelii św. Łukasza: "Młodzieńcze, tobie mówię wstań" (Łk 7,14). Na bazie tych słów legniccy duchowni ułożyli 3 części swoich rekolekcji. - W naszych katechezach będziemy mówili o wytrwałości i powstawaniu poprzez chrzest, przebaczenie i zmartwychwstanie - mówi ks. Przemysław. - Spotkania będą również podsumowaniem akcji "40 dni dla życia". Bądźcie z nami! - zachęca ks. Tomasz.

Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego na żywo (godz. 15.00) oraz rekolekcje "Młodzieńcze, tobie mówię wstań" dostępne będą na stronie FB Młodzież diecezji legnickiej.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..