Jeszcze raz o pielgrzymce

Pątnicy mówią nam, dlaczego warto było ruszyć w drogę do Matki.

Na sam koniec XXIV Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zapytaliśmy jej uczestników o wrażenia z tegorocznej trasy. Oto co nam odpowiedzieli:

Mateusz z Legnicy

Byłem pierwszy raz na Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. Oczywiście że było warto tak się męczyć. Idziemy za tych, którzy nie mogą. Ogólnie mimo młodego wieku dopiero niedawno przekonałem się do wiary. Wcześnie powiedzmy, byłem ograniczony pod tym kątem. Kiedyś słyszałem uszczypliwości o pielgrzymce np. w formie dowcipu: „Co to jest głośne, śmierdzące i krzykliwe? Pielgrzymka do Częstochowy”. Ale przekonałem się i poszedłem. Widać tutaj masę radosnych, młodych ludzi. Mimo zmęczenia czuje się szczęście i spokój. Będę namawiał znajomych na przyszły rok, żebyśmy poszli razem.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.