Diecezja. Dla katolików z Czarnomorska

W kilku miejscach diecezji zostały przygotowane paczki dla starszych podopiecznych s. Jonaszy z Czarnomorska.

Kilka tygodni temu opisywaliśmy pracę i zaangażowanie sióstr elżbietanek w odległej od naszej diecezji odesko-symferopolskiej. Chodziło o wspólnotę sióstr z Czarnomorska, do której należy s. Jonasza Bukowska. Wspomniany dokument można nznaleźć tutaj - Ukraina. Bohaterka mimo woli.

Siostra, wracając na Ukrainę, marzyła, aby z pomocą polskich przyjaciół udało się przed Bożym Narodzeniem przygotować kilkanaście paczek  dla najbardziej potrzebujących parafian z Czarnomorska. Taka lista powstała i część paczek przygotowali mieszkańcy m.in. Swarzędza,a część mieszkańcy diecezji legnickiej.

Wśród nich byli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej, którzy dopiero co podsumowali inicjatywę Polak z Sercem, a już przyłożyli ręce do kolejnego dzieła. Tym razem przygotowali paczkę dla księdza proboszcza czarnomorskiej wspólnoty. 

Diecezja. Dla katolików z Czarnomorska   Laurki pojechały do Czarnomorska. Agnieszka Orawiec

Dla prawie 80-letniej pani Rozy paczkę przygotowali uczniowie klasy 6 Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Bolesławcu. Obok żywności o długim terminie przydatności, słodkości i produktów chemicznych, a także lekarstw, uczniowie poświęcili swój czas i narysowali kartki z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..