Nowy numer 22/2023 Archiwum

Charytatywna aukcja dzieł sztuki

Powstaje ośrodek charytatywny, a my możemy wesprzeć jego istnienie.

W Gościu Legnickim w numerze 16/2022 opisywaliśmy ideę powołania przy legnickiej katedrze Duszpasterskiego Ośrodka Miłosierdzia (link do artykułu - DOM dla potrzebujących). Przy parafii katedralnej, dzięki współpracy z Caritas Diecezji Legnickiej, ma powstać miejsce różnego rodzaju działań charytatywnych m.in pomocy osobom bezdomnym ale także mniej zamożny rodzinom i osobom starszym i schorowanym.

Inicjatywę wsparła niemiecka fundacja „Stiftung Seelsorge” z archidiecezji Kolonia. Przekazała ona aż 115 obrazów ze swojej kolekcji dzieł sztuki na aukcję na rzecz tego projektu.

Duszpasterze parafii katedralnej zapraszają nas wszystkich do wzięcia udziału w aukcji obrazów, która odbędzie się 11 czerwca br. w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Patronat nad nią objęli biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Szczegóły inicjatywy można poznać wchodząc na stronę inicjatywy (TUTAJ).

Organizatorzy informują, że osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć w aukcji, mogą również wcześniej złożyć pisemną ofertę. W tym celu należy podać swoje imię i nazwisko, adres, numer obrazu wystawionego na aukcję oraz kwotę, do której można licytować. Zamówienia należy przesyłać na adres: mail@stiftung-seelsorge.de do 8 czerwca.

Licytacja obrazów rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 10 w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Obrazy wystawione na aukcję można już teraz zobaczyć pod adresem https://aukcja-korzysc-legnica.jimdosite.com/aukcja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast