Legnica. Idź na film, spotkaj się z reżyserem

W najbliższą sobotę w kinie "Piast" odbędzie się pokaz "Nędzarza i Madame". Seans o św. Bracie Albercie Chmielowskim słowem wstępu rozpocznie Witold Ludwig.

W sobotę 11 grudnia w legnickim kinie Piast o godz. 14.00 miał miejsce pokaz filmu „Nędzarz i madame” (bilety w cenie 13 zł).

W kinie studyjnym pojawił się reżyser i scenarzysta filmu Witold Ludwig, który o 13.30 wprowadzi widzów w seans (również po pokazie w pobliskiej galerii odbędzie się spotkanie z twórcą).

Jego film opowiada o losach Alberta Chmielowskiego od czasów powstania styczniowego aż po paryskie salony i przyjaźń z Józefem Chełmońskim oraz fascynację Heleną Modrzejewską i przemianę w sługę ludzi bezdomnych, odrzuconych i ubogich (więcej o filmie TUTAJ).

Nędzarz i madame - Trailer#3: Mała iskra, wielki płomień.
Nędzarz i madame

Witold Ludwig jest poetą, reżyserem, scenarzystą, autorem piosenek i felietonów. „Nędarz i madame” (2019) nie był jego debiutem, wcześniej wyreżyserował i napisał scenariusz do filmu „Zerwany kłos” (2016) o bł. Karolinie Kózkównie.

Grudniowy seans odbędzie się w ramach Chrześcijańskiego Klubu Filmowego ICHTHYS, od 2019 roku działającego przy legnickim kinie Piast i promującego filmy z wartościami. Więcej o klubie pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..