Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krzeszówek. Niezwykły remont przejdź do galerii

Ten nieużywany budynek parafialny przechodzi gruntowny remont. Możesz kupić do niego... cegiełkę.

Krzeszówek należy do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Przy miejscowym kościele filialnym pw. św. Wawrzyńca znajduje się budynek parafialny. Przez lata stał praktycznie nieużywany. Jeszcze 15 lat temu służył od czasu do czasu młodzieży jako miejsce na rekolekcje. Jednak już wtedy warunki noclegowe nie należały, łagodnie mówiąc, do "ledwie zadowalających".

Od kilku miesięcy trwają prace, które mają przeobrazić ten zabytkowy budynek na nowoczesne miejsce noclegów, rekolekcji, spotkań, formacji, warsztatów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to odnowionym obliczem budynku będziemy się cieszyli na początku 2022 roku. - Będzie to nasz dar na 400. rocznicę cudownego odnalezienia ikony Matki Bożej Łaskawej (pisaliśmy o tym w "Gościu Legnickim" - TUTAJ), a także na 25. rocznicę koronacji ikony przez św. Jana Pawła II. To z kolei dokonało się 2 czerwca 1997 r. w Legnicy - mówi Grzegorz Żurek z Fundacji "Europejska Perła Baroku" z Krzeszowa.

Remont był możliwy dzięki pieniądzom fundacji oraz Funduszu Ochrony Środowiska. Ciągle jednak potrzeba wsparcia i dlatego zarządcy fundacji składają ciekawą propozycję.

- Pierwsza to możliwość wykupienia realnej cegiełki na remont. Nazwiska darczyńców zostaną na stałe wmurowane w specjalne wnęki znajdujące się w przejściu do przyszłej kaplicy w remontowanym budynku. Drugą formą wsparcia jest możliwość wpłaty określonej sumy pieniędzy, a w zamian za to wpłacający otrzyma od nas voucher na pobyt w wyremontowanym już budynku - mówi G. Żurek.

Remont byłej plebanii w Krzeszówku
Gość Legnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama