Nowy numer 38/2023 Archiwum

Są wyniki powtórnych badań pacjentów i personelu jeleniogórskiego ZOL-u

Badania trzeba było potwierdzić, ponieważ część przesłanych próbek nie wykazała żadnego wyniku.

Ksiądz Robert Serafin dzieli się z naszymi czytelnikami dobrą wiadomością z jeleniogórskiego Zakładu Opieki Leczniczej. Przypomnijmy, że przed świętami u prawie 30 pacjentów zostało tam wykryte zakażenie COVID-19. Wszyscy oni przebywali na oddziale trzecim. Badania zostały także przeprowadzone u pacjentów z pierwszego i drugiego oddziału oraz personelu - próbki wykazały zakażenie u trzech osób - dwojga pacjentów oraz jednego członka personelu.

Niestety spora część przesłanych próbek nie wykazała żadnego wyniku ani dodatniego, ani ujemnego i badania trzeba było potwierdzić. Przez ten czas oddział drugi pozostawał w izolacji.

- Mam dobre wiadomości. Wyniki wykazały, że nikt poza osobami wskazanymi w pierwszym badaniu jako osoby zakażone, czyli dwie osoby oraz jedna osoba personelu, nie jest na szczęście chory. To bardzo dobra informacja. Dzięki temu drugi oddział może spokojnie wrócić do normalnej pracy - mówi ks. R. Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, która prowadzi ZOL w Jeleniej Górze.

Ponawiamy apel o wsparcie dla chorych. Osoby, które mogłyby przyjechać i pomóc np. w podawaniu posiłków, proszone są o kontakt telefoniczny: szczegóły TUTAJ.

Można też wspierać ich finansowo bądź przekazując np. maseczki, kombinezony, fartuchy, rękawiczki. Szczegóły TUTAJ.

Przeczytaj także o inicjatywie Dziecięcy Różaniec Nadziei: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast