Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zakażenia pacjentów jeleniogórsiego ZOL

Spełnił się najgorszy scenariusz - 29 pacjentów, z 61 przebadanych na obecność koronawirusa, ma wynik dodatni. Przeczytajcie i pomóżmy!

Oficjalny komunikat brzmi tak: "Po dodatnim wyniku testu zmarłej w Bolesławcu pensjonariuszki ZOL Caritas w Jeleniej Górze zostały pobrane próbki do badań od wszystkich pacjentów 3 oddziału oraz od pracowników. W sumie pobrano 61 próbek. Z tego 29 okazało się pozytywnych. W tej sytuacji ZOL w Jeleniej Górze został poddany izolacji. Wszystkie osoby tam przebywające pozostaną w ośrodku do końca kwarantanny. Sanepid zdecydował o pobraniu próbek do badań również od pacjentów 1 i 2 oddziału, jak i od personelu tam pracującego.

Do ośrodka zostanie skierowany lekarz, który będzie decydował o skierowaniu osób zakażonych do izolacji lub do opieki szpitalnej. Dyrektor nadal zwraca się z gorącą prośbą do osób chętnych, które chciałyby się poświęcić opiece nad pacjentami ZOL w Jeleniej Górze, ponieważ sytuacja jest wręcz dramatyczna, jeśli chodzi o personel.

Dobra wiadomość jest taka, że zgłosiły się 3 osoby, które podjęły decyzję o pomocy i zamknięciu się w raz z pacjentami w ZOL. Wszelkich informacji dotyczących opieki nad pensjonariuszami udziela legnicka Caritas. tel. 76 72 44 300 wew. 372 lub 502 025 855."

W komunikacie pojawiła się informacja o dramatycznej sytuacji, jeśli chodzi o personel. Dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej ks Robert Serafin w rozmowie z Gościem Legnickim (7.04.2010 r.):

- Jest to sytuacja bardzo trudna. Powoli stajemy oko w oko z rzeczywistością, że brakuje bardzo niewiele, żebyśmy powiedzieli, że nie jesteśmy w stanie się nimi zaopiekować. Dlatego już nie tylko prosimy o maseczki, rękawiczki czy kombinezony, ale po prostu o ludzi. Jeżeli jest ktoś, kto na tę chwilę może nie ma dzieci, małżonków, oraz kto nie boi się przyjść i dać się zamknąć na kilka, kilkanaście dni a może i nawet na kilka tygodni, i pomóc w karmieniu, proszę o taką pomoc. Ja wiem, że presja jest bardzo duża, każdy boi się utraty zdrowia a może nawet i życia. Jednak mamy osoby chore i to poważnie a te 3 osoby, też są tylko ludźmi i prędzej czy później będą potrzebowały odpoczynku, wytchnienia, zmiany - mówił ks. Robert Serafin.

Caritas apeluje o jeszcze jedną formę pomocy - niezbędna jest pomoc finansowa. Codziennie obie, jeleniogórska i legnicka, stacje ZOL-u zużywają ponad 1200 par rękawiczek. Jedna paczka czyli 100 szt. to koszt kilkudziesięciu złotych. Dochodzą do tego koszty zakupu m.in. dodatkowych środków dezynfekujących, maseczek, fartuchów.

Jeżeli ktokolwiek może pomóc może kontaktować się przez podane wyżej numery albo wesprzeć Caritas wpłatą na konto organizacji z dopiskiem "Pomoc dla ZOL" - 30 1600 1156 1847 4540 1000 0018.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama