Nowy numer 22/2020 Archiwum

Grzymalin. Narodziny wielbłąda

Rodzicami nowo narodzonego wielbłądziątka są wielbłądy znane m.in. z Orszaków Trzech Króli.

Kilkukrotnie na łamach "Gościa Legnickiego" opisywaliśmy działalność Daniela Puzdrakiewicza z Grzymalina. Mężczyzna w ramach swojej Fundacji Evan zajmuje się pomaganiem koniom (ale nie tylko), lecząc je chociażby z choroby ochwatowej.

Pan Daniel ma jednak nie tylko konie, ale także osła czy wielbłądy. Niektórzy mogą znać jego zwierzęta, ponieważ przez ostatnie kilka lat osiołek w niejednej parafii był pomocą podczas przeżywania Niedzieli Palmowej w inscenizacji wjazdu Jezusa (właśnie na osiołku) do Jerozolimy. Tak było np. w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy (koniecznie przeczytajcie - TUTAJ). Przed Bożym Narodzeniem w Grzymalinie zwierzęta służyły w tzw. żywym Betlejem (zobacz - TUTAJ).

Najnowsze wiadomości z Fundacji są takie, że właśnie narodził się tam mały wielbłąd. Rodzice maleństwa sto wielbłądy, z którymi pan Daniel bywał na pochodach Trzech Króli (zobacz TUTAJ).

Zobaczcie jego pierwsze chwile. Być może on także za kilka lat ubarwi Pochód Trzech Króli?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama