Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kamienna Góra. W biały dzień okradł kościół

Złodziej nie wahał się - włamał się i ukradł skarbonę z tzw. dużego kościoła.

Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze został okradziony. Stało się to w poniedziałek 10 lutego.

- Około godziny 15.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu. Nieznany nam na tę chwilę mężczyzna wszedł przed główne drzwi do kościoła, zerwał kłódkę na kracie zabezpieczającej wejście i zabrał stojącą drewnianą skarbonkę z datkami na remont dachu kościoła. Wyjął z niej nieznaną nam ilość pieniędzy, a samą skarbonkę porzucił przed wejściem do kościoła - mówi asp. szt. Marta Nieć-Wierzbicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Policja nie udziela obecnie więcej informacji, ponieważ trwają czynności operacyjne. Działania służb prowadzone są w kierunku odnalezienia sprawcy kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. W przypadkach mniejszej wagi sąd może orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Do skarbony wierni wrzucają datki na remont dachu. Pisaliśmy o tym w tekście Kamienna Góra. Zapada się dach w Kościele Łaski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama