Nowy numer 04/2020 Archiwum

Legnica. Nie znaleziono winy

Kuria franciszkańskiej krakowskiej prowincji zamknęła postępowanie wobec o. Józefa Szańcy OFMConv.

Zakończyło się wewnętrzne postępowanie sprawdzające wobec o. Józefa Szańcy OFMConv. Kapłan przed wakacjami został oskarżony przez byłego ucznia ówczesnego legnickiego Niższego Seminarium Duchownego o to, że wysłał go do kard. Henryka Gulbinowicza a ten miał go molestować.

W wydanym oświadczeniu rzecznik krakowskiej prowincji ojców franciszkanów o. Jan Szewek OFMConv. pisze, że " we wrześniu 2019 roku zakończyło się badanie prowadzone przez delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży. Nie znaleziono żadnego potwierdzenia zarzutów stawianych o. Józefowi. W związku z tym 4 października p. Józef podjął na nowo obowiązki dyrektora szkoły."

O. Józef Szańca wrócił więc do kierowania Katolicką Szkołą Podstawową oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącemu im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, którymi to kierował przed rozpoczęciem badania sprawdzającego.

Przypomnijmy też, że Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu poinformowała, że nie będzie śledztwa ws. rzekomego molestowania seksualnego przez kardynała Henryka Gulbinowicza. Więcej o tym w naszym artykule Nie będzie śledztwa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama