Nowy numer 07/2020 Archiwum

Legnica/Wrocław. Nie będzie śledztwa

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu nie rozpocznie śledztwa ws. rzekomego molestowania b. ucznia Niższego Seminarium Duchownego w Legnicy (oo. franciszkanów).

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu poinformowała, że nie będzie śledztwa ws. rzekomego molestowania seksualnego przez kardynała Henryka Gulbinowicza.

O ten czyn oskarżył hierarchę Przemysław Kowalczyk, działającym pod pseudonimem Karol Chum. Twierdził on że w 1991 roku, w czasie gdy przez kilka miesięcy był uczniem Niższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Legnicy, miał zostać umyślnie wysłany do Wrocławia do kardynała Gulbinowicza po przesyłkę, której nie było, i tam miało dojść do molestowania.

Kardynał oraz jego adwokaci zaprzeczyli tym oskarżeniom.

Wrocławia kuria arcybiskupia ustami swojego rzecznika ks. Rafała Kowalskiego informuje, że wystąpi teraz do Watykanu o decyzję, czy Watykan zdecyduje się podjąć śledztwo kościelne mimo przedawnienia czynu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama