GN 42/2019 Archiwum

Szczytniki nad Kaczawą. Będzie kościół przejdź do galerii

W VI Niedzielę Wielkanocną bp Marek poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni w Szczytnikach.

W Szczytnikach nad Kaczawą bp Mendyk uczestniczył w uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła filialnego. Uroczystość odbyła się w niedzielę 26 maja. Szczytniki należą do parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Bieniowicach. We wsi nie ma jednak obecnie kościoła. Przed niespełna dwoma laty, tj. 1 września 2017 r., wybuchł pożar w pomieszczeniach używanych jako tymczasowa kaplica mszalna. Spłonął cały budynek, który trzeba było rozebrać.

Mieszkańcy wsi podjęli decyzję o budowie nowego miejsca modlitwy. Na ten cel nawet się dobrowolnie opodatkowali. Kościół ma nosić wezwanie Miłosierdzia Bożego.

Czytaj także: Spłonął budynek mieszkalny, w którym była kaplica

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama