Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Gość Niedzielny" wyróżniony!

Ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny GN, odebrał dziś w Warszawie medal "Benemerenti". To nagroda dla całego GN za medialne wspieranie działalności misyjnej.

Uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in Opere Evangelizationis" osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji odbyła się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich).

Wydarzenie w zgromadziło przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce: przede wszystkim samych misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. Szczegóły TUTAJ.

Medal "Benemerenti in Opere Evangelizationis" został ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i wręczony po raz pierwszy w ub. roku. Jest przyznawany w 4 kategoriach: "za zasługi w dziele misyjnym", "pomoc modlitewna i duchowa", "pomoc materialna i finansowa misjom" oraz "informacja medialna".

"Gość Legnicki" także nieraz pisał o misjach i misjonarzach związanych z naszą diecezją. Kilka artykułów można przeczytać jeszcze raz tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL