Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sens i klimat wciąż te same

Hasło jubileuszowej edycji brzmi: „Przyjdź!”. I jak tu nie odpowiedzieć na taki apel?

W tym roku odbędzie się już 25. wielkie Spotkanie Młodych. To, że istnieje ono w takiej formie i ciągle jest na nie zapotrzebowanie, pozostaje pewnym fenomenem. Przyjeżdżają na nie także osoby z innych diecezji, a duszpasterze młodzieży z różnych części kraju pojawiają się tutaj, by być może zainspirować się nim. Czy tak samo pięknie będzie w tym roku, zobaczymy w Legnickim Polu między 23 a 26 sierpnia. Jednak już teraz wiadomo, że tegoroczne Spotkanie Młodych będzie wyjątkowe z przynajmniej jednego powodu – to jego jubileuszowa edycja.

Zwraca na to uwagę Marek Staroń, od kilkunastu lat organizator SM. – Jestem przekonany, że sens i klimat Spotkania Młodych pozostały niezmienione, mimo że odbywało się ono już w różnych miejscach – od Głuszycy przez Krzeszów do Legnickiego Pola – mówi. – Ja swoją przygodę z SM rozpocząłem w 2004 r., jest to moje 15. spotkanie z rzędu! Stało się ono ważną, wręcz nieodzowną częścią mojego życia – ze względu na Pana Boga, ludzi, których tam zawsze spotykam, i to, że lubię organizować. Przez te wszystkie lata nawet nie brałem pod uwagę możliwości, żeby na końcówkę sierpnia zaplanować coś innego. Niejednokrotnie znajomi śmieją się z niego: „A gdzie Ty ludzi nie znasz!”... – To też między innymi zasługa Spotkania Młodych. Dzisiaj nie ma ono przede mną tajemnic logistycznych i organizacyjnych. Pomimo zmęczenia i nerwów, których się nie uniknie, lubię to, co robię. Jednak to dobry czas, żeby powiedzieć: „koniec” i przekazać pracę innym. Ale jest co wspominać, jest za co Bogu i ludziom dziękować – zapewnia Marek. Potwierdzeniem słów organizatorów są opinie uczestników. Nawet tych najmłodszych stażem, którzy są tutaj dopiero po raz pierwszy, drugi czy trzeci. – Mam problem, żeby wybrać coś, co lubię w spotkaniach najbardziej. Wszystko mi się tam podoba. Jest fajna atmosfera, dużo rozmaitych wydarzeń, można poznać dużo fajnych ludzi i dobrze przygotować się na nowy rok szkolny razem z Jezusem. Megasprawą są wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa końcowe – mówi Artur z Legnicy. W tym roku nabożeństwa końcowego jednak nie będzie. Będzie nabożeństwo rozpoczynające wydarzenie. Na koniec zaś zaplanowano koncert rozesłania, ewangelizacyjny. Czy będą jeszcze jakieś niespodzianki? Ks. Przemysław Superson zapewnia, że tak, jednak nie chce zdradzić sekretu. Gościem podczas spotkania będzie o. Leon Knabit. Pojawią się też specjalista od pomocy chrześcijanom w potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło oraz Jan Pospieszalski. Swoich fanów ma też główny wykonawca spotkanai – zespół NiemaGotu. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 70 zł i obejmuje: nocleg na sali gimnastycznej lub na polu namiotowym, całodobowy dostęp do łazienek z ciepłą wodą, dwudaniowy obiad, chleb i herbatę rano i wieczorem, ubezpieczenie oraz wstępy na wszystkie koncerty i konferencje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL