Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odszedł do Pana

W niedzielę 11 lutego zmarł ks. prał. Aleksander Stankiewicz, emerytowany proboszcz legnickiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Legnicka Kuria Biskupia wydała komunikat o śmierci ks. prał. Staniewicza. Niedługo zostaną podane informacje o przebiegu uroczystości pogrzebowych.

Ks. Staniewicz urodził się 26 lutego 1935 roku. Święcenia prezbiteratu otrzymał 4 listopada 1962 roku w parafii pw. Świętej Rodziny w Wrocławiu. W swojej posłudze kapłańskiej pracował w Głuszycy, Raciborowicach, Żeliszowie, Bolesławcu i Wierzchowicach.

W 1984 roku ks. Stankiewicz obronił doktorat. Od maja 1985 roku pracował jako proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. To dzięki jego staraniom stanęła tutaj świątynia. Na emeryturę przeszedł w czerwcu 2010 roku.

W czasie formowania się diecezji legnickiej dużo współpracował m.in. ze śp. ks. inf. Władysławem Bochnakiem. TUTAJ można przeczytać wspomnienia śp. ks. Staniewicza o tamtym czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL