Nowy numer 41/2019 Archiwum

Legnicki KRUS ma 25 lat

Srebrny jubileusz obchodziła dziś placówka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy. Uroczystość zbiegła się z zakończeniem trwającego prawie dwa lata remontu placówki.

W uroczystości wzięli udział m. in. Adam Sekściński, prezes KRUS, bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki, senator PiS Dorota Czudowska, posłowie Ewa Szymańska i Krzysztof Kubów (oboje z PiS), prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz przedstawiciele KRUS i organizacji rolniczych z różnych stron Polski.

Legnicki Oddział KRUS obsługuje 18 gmin, w których ma ponad 5 tys. ubezpieczonych i ok. 11,3 tys. osób pobierających różnego rodzaju świadczenia.

To dlatego prezes Sekściński z dużą satysfakcją podsumował okres ostatnich 25 lat, a zwłaszcza koniec remontu, który - jego zdaniem - znacznie ułatwi pracę urzędnikom i poprawi jakość usług oferowanych ubezpieczonym.

Legnicki KRUS ma 25 lat   W uroczystości wzięli udział pracownicy KRUS z wielu oddziałów w Polsce. Roman Tomczak /Foto Gość - Dobre warunki pracy pomagają jednym i drugim w sprawnej komunikacji. Pozwalają także uniknąć wielu problemów w kontaktach pomiędzy urzędem i obywatelem - powiedział. Zdaniem prezesa Sekścińskiego, odremontowany budynek KRUS w Legnicy to nowoczesny i w pełni wyposażony obiekt.

- Spełnia obecnie wszystkie kryteria bezpieczeństwa. Jest także przyjazny osobom niepełnosprawnym. Zapewni interesantom obsługę na wysokim poziomie - zapewnił.

O relacjach pomiędzy urzędnikami i petentami mówił także bp Zbigniew Kiernikowski. Zwracając się do obecnych przypomniał, że każda praca jest, przynajmniej dla wierzących, pełnieniem świadomie woli Pana Boga.

- Sposób używania tych wszystkich narzędzi, pomieszczeń, kształtowanie relacji, jest też wyrazem służby człowiekowi. Prośmy Pana Boga, abyśmy umieli się tym wszystkim dobrze posługiwać, by służyć. By budowała się jedność między ludźmi, komunia. Bo człowiek jest stworzony, by być w relacji do drugiego człowieka - przekonywał biskup.

- I to najpełniej stało się w Jezusie Chrystusie, który za cenę swego życia stał się "narzędziem przebłagania, pojednania i pokoju", jak to nazywa św. Paweł - mówił ordynariusz legnicki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL