Nowy numer 41/2019 Archiwum

Legnicki KRUS ma 25 lat

Srebrny jubileusz obchodziła dziś placówka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy. Uroczystość zbiegła się z zakończeniem trwającego prawie dwa lata remontu placówki.

Hierarcha przypomniał także, że każda ludzka praca zawsze jest poświęceniem, wkładem oraz inwestowaniem.

- Nie zawsze takim, które bezpośrednio zwraca się np. w formie jakiejś odpłatności, ale zwraca się w tym, że tworzy się wspólnota. I o to także prosimy Pana Boga, aby pomieszczenia tego urzędu i ci, którzy tutaj pracują i będą pracowali, tak potrafili tym się posługiwać, żeby to służyło budowaniu wspólnoty międzyludzkiej. Szczególnie w tej grupie społecznej jaką są rolnicy, grupie nie zawsze dowartościowanej. Sam pochodzę z wioski, dlatego po części przynajmniej wiem, jak to bywa. Ta grupa społeczna ma bardzo wielkie znaczenie dla całej naszej społeczności. Rolnicy byli tymi, którzy żywili i bronili. O tym też musimy pamiętać - powiedział ordynariusz legnicki.

Legnicki KRUS ma 25 lat   Jubileusz był okazją do wręczenia wyróżniającym się pracownikom okolicznościowych medali. Roman Tomczak /Foto Gość Podczas spotkania kilkanaście osób wyróżniono okolicznościowymi medalami za szczególny wkład w pracę na rzecz KRUS.

Wszyscy obecni mogli zwiedzić świeżo wyremontowane pomieszczenia legnickiej placówki KRUS, gdzie na co dzień pracują 33 osoby.

Oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy uruchomiono w 1993 r. Od chwili jego powstania dyrektorem, a obecnie kierownikiem, jest Józef Dzbanuszek, na którego ręce spłynęło dziś najwięcej podziękowań i życzeń.

Od samego początku swojej działalności oddział ściśle współpracował z innymi podmiotami w całej gminie, m. in. z Legnicką Kurią Biskupią, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Za tę współpracę Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału TPD, udekorował Adama Sekścińskiego honorowa odznaką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL