Nowy numer 44/2020 Archiwum

Druga szansa. Będziesz?

Otrzymaliśmy wiele zapytań odnośnie spotkania Mężczyzn Św. Józefa. Odpowiadamy.

Tak, będzie następne spotkanie. Zaplanowano je na wtorkowy wieczór 25 października na godz. 19.00 na plebanii parafii Trójcy Świętej. Na pierwsze w ubiegły wtorek przyszło 7 mężczyzn.

- To i tak dobrze, bo znane są grupy np. w Warszawie, gdzie na pierwsze przychodziło 2, 3 mężczyzn. Ale trwali wiernie a rozwój tak ilościowy jak i jakościowy przyszedł z czasem - mówi Mirosław Żabski, lider wspólnoty Mężczyzn św. Józefa w Lubinie.

Ks. Andrzej Tracz, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej, nie ukrywa, że liczy na powstanie tej wspólnoty.

- Widzimy jakąś feminizacje świata zachodniego. W wielu krajach mężczyźni bardzo mocno zaczęli żyć pod kuratelą swoich mam i dobrze im z tym. Widać zanik odpowiedzialności w postawach mężczyzn . Społeczność Mężczyzn św. Józefa jest kapitalna. Każdy bowiem kto ma żonę i dzieci, chce być co raz lepszym mężem i ojcem. Uważam, że na te czasy ta wspólnota jest bardzo dobra. Mimo że na pierwszych spotkaniach może występować skrępowanie, to jednak mężczyźni zobaczą, że ten drugi, trzeci, czwarty uczestnik to taki sam mężczyzna jak ja. Z takimi samymi problemami i radościami. Wierzę, że to będzie miejsce szczerych rozmów między mężczyznami - mówi kapłan.

Wśród uczestników spotkania panowało zainteresowanie z czym mają do czynienia.

- Przeczytałem w Gościu Niedzielnym o Mężczyznach. Gdy usłyszałem, że powstają w Legnicy, pomyślałem, że przyjdę i zobaczę. Od wielu lat mam dużą relację z św. Józefem Bardzo wiele spraw mu poświęcam w modlitwie. No, zobaczymy - mówił jeden z nich.

Więcej o wspólnocie TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama