Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Mężczyzno! Przyjdź!

Tu nie będzie ckliwości. To będzie wspólnota na wskroś męska. Wchodzisz w to?

W najbliższy wtorek tj. 18 października o 19.00 na plebanii parafii Trójcy Świętej odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne tworzącej się w Legnicy wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa.

- To nie będzie jeszcze spotkanie formalnej wspólnoty, a raczej pierwsze z czterech, które dadzą podłoże do zapoznania się z duchowością Mężczyzn oraz pomogą podjąć decyzję, czy wstąpić do grupy, która mam nadzieję powstanie - mówi Mariusz Andrychów.

Najbliższa i jedyna taka wspólnota w diecezji legnickiej działa w Lubinie. Założycielem światowej organizacji jest były strażak Donald Turbitt. To na rekolekcjach z jego udziałem dopełniło się pragnienie Mariusza Andrychowa, by wstąpić do Mężczyzn.

- O dojrzewaniu w ojcostwie, o męskiej sile, o wierze w męskim wydaniu myślałem wcześniej. W ręce wpadła mi ulotka o rekolekcjach w Lubinie i pojechałem tam. Po nich wpadał mi do głowy pomysł, żeby założyć taką grupę w Legnicy - mówi legniczanin.

"Mężczyźni św. Józefa" to wspólnota mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej. Formę, w jakiej do tego dążą, określa hasło: „72 godziny”. To w ciągu tego czasu Jezus zmartwychwstał.

Dlatego Donald Turbitt proponuje comiesięczne spotkania po dwie godziny (co daje 24 godziny na rok), raz w roku 6-godzinną konferencję, a także jeden weekendowy wypad poza miasto na 42 godziny - łącznie 72 godziny na pracę w roku na zmartwychwstanie serca mężczyzny.

Jeśli ktoś ma potrzebę częstszych kontaktów, spotyka się więcej razy. Niezwykle istotnym elementem życia chrześcijańskiego mężczyzny jest kontakt z grupą braci. Pozwala on na wspieranie się nawzajem w sprawach dotyczących naszego życia z Bogiem, codziennego zmagania się z pokusami i wzrostu w byciu uczniem.

Grupy mają do wyboru formę aktywną (czyli spotkania w plenerze, wspólne wypady za miasto, wspólną przygodę, np. wyjazd w góry, do jaskiń czy lasu, na ryby), bądź grupę formacyjną (spotykającą się w salce parafialnej przy wspólnej modlitwie, posiłku i dzieleniu).

Więcej o Mężczyznach Świętego Józefa TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy