Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przyjeżdżam, ponieważ...

Zagraniczni pielgrzymi piszą do nas, dlaczego chcą wziąć udział w ŚDM, a szczególnie jak widzą naszą diecezję, Kraków i św. Jana Pawła II.

Bethany Thrun

Dlaczego wybraliście naszą diecezję na pobyt w ramach Dni w Diecezjach?

Byłam na Mszy św. i usłyszałam na ogłoszeniach o pielgrzymce do Polski na ŚDM. Podróż była już zaplanowana, a grupa zapraszała na sprzedaż ciasta po Mszy św. Mój brat i ja szybko poszliśmy się dowiedzieć, czy możemy wziąć udział w pielgrzymce. W tym przypadku wierzymy, że to diecezja wybrała nas i jesteśmy za to ogromnie wdzięczni.

Jakie macie oczekiwania, czego się spodziewacie po ŚDM w Krakowie? Byliście już kiedykolwiek na ŚDM?

To będą moje pierwsze ŚDM. Mam nadzieję, że to doświadczenie da nam możliwość dzielenia się momentami, w których Duch Święty będzie jaśniał przez nas i będzie rozsławiana chwała Boga.

Czy Polska i Polacy są dla Ciebie atrakcyjni pod względem rozwoju religijnego? Co chciałbyś/chciałabyś zobaczyć, przeżyć?

Moje myśli od razu biegną do diecezjalnego cudu eucharystycznego i do tego jak to ukształtowało waszą wspólnotę wiary. To dla mnie honor odwiedzić waszą diecezję i będziemy wdzięczni za każdy dzień. Pomijając ŚDM, Kraków wywarł ogromny wpływ na Kościół katolicki i przez długi czas był jednym z najwspanialszych miast świata. Dlatego Polska jest atrakcyjna. Mam nadzieję, że nasza pielgrzymka będzie podobna do tej papieża Jana Pawła II. Mam też nadzieję, że dowiem się więcej o mieście i o tym jak ono i jego kultura wpłynęły na papieża i pomogły mu stać się najbardziej wpływowym, wprowadzającym zmiany katolickim liderem naszej wiary. Jestem również podekscytowana tym, jak to doświadczenie może wpłynąć na naszą grupę. Wyzwania i przygody, które na nas czekają są z pewnością prawdziwym świadectwem tego, że gdziekolwiek byś nie był w swej duchowej podróży pamiętaj, że podążamy za największym przewodnikiem, jaki kiedykolwiek podążał ścieżką życia: Jezusem.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama