Legnica. Pamiętajmy, że to Ofiara przejdź do galerii

Przez dwa dni w Domu Słowa odbywał się Kongresu Wieczystej Adoracji.

W rozpoczynające tegoroczny czerwiec sobotę i niedzielę w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej "Dom Słowa" w Legnicy miał miejsce Kongres Wieczystej Adoracji. Były to zarówno przedziwne rekolekcje z okazją do adoracji Najświętszemu Sakramentowi, jak i seria wykładów i prelekcji poświęconych Eucharystii. Jak podkreślali organizatorzy, była to okazja do pogłębienia duchowości eucharystycznej przez katechezy i świadectwa.

Już pierwszego dnia obecni mogli oprócz modlitwy poznać świadectwa osób często adorujących Najświętszy Sakrament. O świętych opowiedziała s. Kazimiera Fleran CSDC (Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża), a s. Rut Wojtala SAS (Służebnice Przenajświętszej Krwi) opowiedziała swoje świadectwo. Z kolei w niedzielę dzień rozpoczął się od panelu o tajemnicy Eucharystii pt.: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Swoje wystąpienia zaprezentowali tutaj m.in. ks. dr Piotr Kot („Eucharystia oczami św. Pawła Apostoła”) i o. dr Winfried Wermter COr („Stać się Eucharystią”).

Ostatni wykład w ramach panelu wygłosił ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Legnicy. To w tym kościele 25 grudnia 2013 roku doszło do upadku konsekrowanej hostii na ziemię, która po kilku dniach okazała się przybrać czerwony kolor. To zabarwienie zostało przebadane w laboratoriach i naukowcy wykazali, że jest to fragment ludzkiego, męskiego serca w agonii. Duchowny podkreślał, że nikt nie wie dlaczego na świecie dochodzi do cudów eucharystycznych. Odpowiedzi można, a nawet należy poszukiwać przyglądając się wydarzeniom towarzyszącym.

Rachunek sumienia dot. Mszy świętej jako Ofiary - ks. Andrzej Ziombra Gość Legnicki
« 1 »