Podcast "Gościa Legnickiego" nr 2

Rozmowa z Andrzejem Bojem Wojtowiczem, twórcą niezwykłego obrazu św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

W czwartek 16 maja Kościół będzie wspominał św. Andrzeja Bobolę. Jest on patronem Polski i od kilku lat można dostrzec odradzający się kult tego niezwykłego męczennika. Jednym z przejawów renesansu jego czci jest m.in. zamówienie na obraz św. Andrzeja, które złożyła parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie u artysty z Karkonoszy - Andrzeja Boja Wojtowicza.

Podcast "Gościa Legnickiego" nr 2   Obraz św. Andrzeja Boboli autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza mat. autora

Jak wygląda obraz, możecie zobaczyć powyżej, a jakie były koleje jego powstawania, od zamówienia przez wizytę w sanktuarium św. Andrzeja Boboli i rysowaniu twarzy świętego, aż po wpisanie na obraz ponad 1000 intencji, opowiada Andrzej Boj Wojtowicz w najnowszym podcaście "Gościa Legnickiego". Jedną z intencji malarza było ukazanie Andrzeja niedługo przed śmiercią. Był to wówczas 66-letni mężczyzna, który z wielką gorliwością przemierzał odległe rejony wschodniej Rzeczpospolitej, służąc ludziom jako wędrowny misjonarz. 

- Jaką wiarę musiał posiadać, że gdy oprawcy zadawali mu cierpienia, okaleczając po kolei członki jego ciała, on nie wyparł się Jezusa? - takie pytanie w rozmowie stawia Andrzej Boj Wojtowicz. Idąc tym tropem, namalował człowieka, który już samą swoją postawą wyraża pewność swoich przekonań i wiarę w misję ewangelizacyjną, której się podjął. Więcej w poniższej rozmowie:

Podcast "Gościa Legnickiego". Rozmowa z Andrzejem Bojem Wojtowiczem o obrazie św. Andrzeja Boboli. Gość Legnicki
« 1 »