Legnica. Przed diakonatem przejdź do galerii

Przyszły diakon, kleryk Mateusz Posmyk, w piątkowy wieczór złożył wyznanie wiary.

W piątek wieczorem kaplica Domu Słowa w Legnicy była świadkiem złożenia wyznania wiary oraz m.in. złożenia ślubów posłuszeństwa biskupowi legnickiemu przez kleryka Mateusza Posmyka. Kleryk ten dzień później ma przyjąć święcenia diakonatu, a żeby było to możliwe, potrzebne były powyższe wyznania.

Ta formalna uroczystość miała skromny, ale podniosły charakter. Przyjechali na nią wszyscy klerycy diecezji legnickiej studiujący i formujący się w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, a także diakoni przygotowujący się do przyjęcia święceń prezbiteratu.

Złożenie wyznań kleryka Mateusza miało miejsce podczas nieszporów, po krótkiej homilii bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Ordynariusz diecezji legnickiej zwracał uwagę, że święcenia diakonatu nie są nagrodą za dotarcie do tego etapu formacji, ale zaproszeniem do jeszcze głębszego kroczenia w Duchu Świętym za Jezusem.

- Chodzi o wyruszenie w drogę z tymi, którzy od dwudziestu wieków ruszają za słowami Jezusa "pójdź za mną". Naszym drogowskazem na tej drodze mogą być słowa z Listu św. Jana: "Jeśli chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w świetle, wtedy jesteśmy we wspólnocie jedni z drugimi". I ważne wydało mi się dzisiaj to rozróżnienie, że o ile On, Mesjasz, Zbawiciel trwa w światłości o tyle my w światłości chodzimy! Mamy chodzić w światłości! To jest zaproszenie do wyruszenia w drogę! - mówił biskup legnicki.

Święcenia diakonatu kleryk Mateusz Posmyk przyjmie w legnickiej katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w sobotę 11 maja br. o godz. 12.

Wyznanie wiary kleryka Mateusza Posmyka przed święceniami diakonatu. Gość Legnicki
« 1 »