Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Warsztaty dla Kamiennej Góry

Rusza cykl spotkań, które mogą wnieść w życie uczestników wielkie zmiany.

W najbliższą sobotę tj. 23 marca w Kamiennej Górze rusza cykl warsztatów, które będzie łączyło hasło: „Zdrowe relacje, zdrowi my”. Organizuje jest parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, a finansuje Urząd Miasta w Kamiennej Górze. Cykl będzie obejmował kilka różnych dziedzin życia społecznego i rodzinnego, dlatego można wziąć udział zarówno w pojedynczym spotkaniu, jak i w całym cyklu. 

W najbliższą sobotę w godzinach od 10 do13 odbędą się dwa warsztaty. Jeden z nich poprowadzi Anna Stępień (mediatorka i coach) z Lubina, której warsztat został nazwany: "Racja czy relacja? Warsztaty z komunikacji i rozwiązywania konfliktów (dla dorosłych)". Warsztaty dotyczą budowania relacji, poczucia własnej wartości, ale też tematyki związanej ze zdrowiem i stylem życia. Są bezpłatne, a po nich jest możliwość indywidualnych, również bezpłatnych i anonimowych konsultacji z każdym prowadzącym.

Druga propozycja jest ukierunkowana na młodzież w wieku szkolnym klas 7-8 oraz starszych. Poprowadzi je Klaudia Wolak-Cierniak (pedagog, doradca rodziny, trener umiejętności społecznych) pod hasłem "Co mnie buduje, co mnie rujnuje - jak zadbać o siebie, mając naście lat". Młodzież na warsztatach będzie mogła odpowiedzieć sobie na pytania: Jak radzić sobie z wyzwaniami codzienności – co pomaga w życiu, a co wpływa na to, że gorzej funkcjonuję? Jak dogadać się z innymi? Jak radzić sobie z hejtem? Jak przejąć kontrolę nad tym, co myślę? Gdzie odnajdywać swoją MOC? Gdzie szukać wsparcia, kiedy jest mi źle?

Zapisy na warsztaty i konsultacje w kancelarii parafialnej lub mailowo: rodzina@diecezja.legnica.pl.

W kolejnych tygodniach odbędą się;

- 6 kwietnia - Ukryty skarb - Jak odnaleźć i pokochać siebie? Warsztaty o poczuciu własnej wartości - poprowadzi Aneta Rams (terapeuta NEST, teolog)

- 13 kwietnia - Zdrowo czy smacznie? Jak gotować by nie zwariować? - Agata Szymkowiak (doradca żywieniowy)

- 20 kwietnia - Smutek,  złość, wycofanie - co robić gdy dotykają mojego dziecka? (warsztaty dla rodziców) - Beata Bochnia (terapeuta rodzinny) 

- 18 maja - Mama-córce, kobietka-kobietce - jak wprowadzać dorastającą córkę w świat kobiecości (warsztat dla mam) - Agnieszka Jała (doradca życia rodzinnego).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy