Nowy Numer 16/2024 Archiwum

"Katoliki" na czele

Katolickie szkoły podstawowe znowu znalazły się na czele rankingu miesięcznika "Perspektywy".

Portal waszaedukacja.pl opublikował na swoich stronach najnowszy ranking szkół podstawowych. Został on stworzony głównie na podstawie wyników egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego (28 proc. punktacji), z matematyki (28 proc. punktacji) oraz z języka obcego (28 proc. punktacji). Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z olimpiad przedmiotowych (16 proc. punktacji rankingu). W diecezji legnickiej najwyżej w rankingu znajduje się szkoła podstawowa z Karpacza (460. miejsce i 66,668 pkt).

Spośród katolickich szkół z terenu naszej diecezji najwyżej uplasowała się Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu (646. miejsce i 64,585 pkt). Jest to jednocześnie najlepsza podstawówka w Bolesławcu.

Tuż za nią, bo z różnicą mniej niż 1 pkt., znalazła się Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Legnicy (733. miejsce i 63,602 pkt). I znowu - okazało się, że jest to najlepsza szkoła tego poziomu w całej Legnicy. Ale, co też cieszy, na drugim miejscu w Legnicy znalazła się Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny.

Także najlepsza w swoim mieście, w Jeleniej Górze, jest Szkoła Podstawowa u św. Pankracego. Identyczne miejsce w Polkowicach zdobyła tamtejsza Katolicka Szkoła Podstawowa. 

Podium osiągnęła też Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Lubinie, która została sklasyfikowana w swoim mieście na 2. miejscu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy