Nowy Numer 16/2024 Archiwum

A może dialog?

Małżonkowie proponują innym małżeństwom przeżycie weekendowych warsztatów.

W Karpaczu (Księża Górka) od 22 do 24 marca  odbędą się rekolekcje podstawowe dla małżeństw organizowane przez Spotkania Małżeńskie. Łukasz Czukiewski ze stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie ma za sobą doświadczenie wielu rekolekcji i warsztatów, na które przychodzą narzeczeni i małżonkowie. Nie ukrywa, że relacje małżeńskie są wielkim wyzwaniem:

- Nie ma idealnych ludzi, więc nie ma idealnych małżeństw. Każdy z nas jest inny, pochodzi z różnych domów, środowisk, ma różne potrzeby i sposób postrzegania, odczuwania itd. Wstępując w związek małżeński bierzemy pod uwagę, że każde z nas ma swoją tożsamość i na ile będziemy o tym pamiętać i szanować, na tyle mamy szansę mieć mniej burz w małżeństwie, jednak nie wykluczymy ich zupełnie. (...) Tak samo, jak nie ma idealnych małżeństw, tak samo nie ma małżeństw bez kryzysu - mniejszego lub większego. Przyczyny kryzysów są bardzo różne, najczęściej "tracimy" siebie nawzajem z oczu. Świat się zmienia i my też. Brakuje w tym wszystkim pewnej uważności na siebie i tę drugą połówkę. Wówczas zgubić się jest łatwiej, a powrót nie zawsze jest taki prosty - mówi Łukasz Czukiewski.

A może dialog?   Trwają zapisy na ten niezwykły weekend! mat. org.

Rekolekcje weekendowe Spotkań Małżeńskich prowadzone są przez trzy pary małżeństw i kapłana. Pary prowadzące dzielą się swoimi świadectwami i pomagają  wprowadzić uczestników w formułę warsztatu. Animatorzy nie są specjalistami w dziedzinie psychologii, są po prostu małżeństwami, które doświadczyły siły dialogu i służą na rzecz kolejnych małżeństw z wiarą, że zawsze warto rozmawiać i znajdować do siebie drogę.

Wydarzenie odbywa się w skupieniu i oderwaniu od spraw codziennych, mąż i żona mają możliwość wspólnej refleksji nad najgłębszymi sprawami ich życia. Zachowana jest całkowita tajemnica rozmowy.

- Na weekendowe rekolekcje przyjeżdżają małżeństwa z różnym stażem i z różnymi oczekiwaniami. Potrafimy gościć pary zaledwie 3 miesiące po ślubie, jak i z 45-letnim stażem małżeńskim. Zdarzają się sytuacje, że rekolekcje są tzw. ostatnią szansą, jaką sobie dają małżonkowie, bo np. założona jest już sprawa rozwodowa i mieszkają już osobno. Zazwyczaj po spędzeniu tych 45 godzin wracają razem do wspólnego domu. Wiemy, że wiele z nich czeka dalsza praca, ale ważne, że dzięki warsztatom spojrzeli na siebie inaczej, w duchu zrozumienia i przebaczenia. Spotkania małżeńskie dedykowane są wszystkim parom, bo mają uniwersalny cel - pogłębić relację poprzez prowadzenie dialogu, w którym słuchamy siebie nawzajem, staramy się rozumieć a gdy potrzeba wybaczyć, wybaczamy - opisuje Łukasz Czukiewski.

Zapisy i informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 693 109 120 bądź legnica@spotkaniamalzenskie.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy