Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rekolekcje (nie tylko) dla powołanych przejdź do galerii

Dom Słowa przyjął pod swój dach uczestników rekolekcji powołaniowych.

W Legnickim Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa od czwartku 25 stycznia do niedzieli 28 stycznia odbywały się rekolekcje powołaniowe pod hasłem: „Co mam czynić, Panie?” (Dz 22,10). W planie wydarzenia znalazły się takie elementy jak nabożeństwa, praca w grupach, modlitwa Liturgią Godzin, możliwość spowiedzi, poznanie życia seminaryjnego oraz dużo czasu na rekreację i rozmowy. Rekolekcje prowadzili klerycy, dlatego była też okazja do rozmów o powołaniu i seminarium także z ich perspektywy.

W sobotę wszyscy uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez kleryków. Chwalił ją sobie chociażby Jakub Nawrocki z parafii pw. św. Marii Magdaleny z Bogatyni, który do Legnicy na rekolekcje powołaniowe przyjechał po raz trzeci. – Było dużo elementów podobnych, bo nabożeństwa miały podobny charakter. Ale znalazły się też nowości, jak chociażby gra terenowa. Ta wyszła super. Cieszę się, że przyjechałem, ponieważ wracam do domu ze spokojnym sercem, z radością, mając w pamięci mnóstwo czasu, jaki spędziłem na modlitwie, a także to, że znowu spotkałem się ze znajomymi i kolegami – mówi Jakub.

Niedziela rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył biskup Andrzej Siemieniewski. Zachęcał on młodych do poszukania w sobie odpowiedzi na pytanie, czy chcą być z Jezusem? – Nowa nauka z mocą z Słowa, jaką przyniósł Jezus, nie zadaje pytania, czy Jezus jest z nami, ale czy my chcemy być z Jezusem? Odpowiedź prowadzi nas do nieustannego odnawiania naszego życia w mocy jego sowa. A jego słowo ma moc! – mówił biskup.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy