Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przed nami rekolekcje powołaniowe

W tym roku będzie tylko jeden termin dla wszystkich chętnych.

W najbliższy weekend w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa zagości tegoroczna edycja rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej z diecezji legnickiej. W tym roku nie będzie podziału na kategorie wiekowe i wszyscy chętni, zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych, spotkają się razem.

Kleryk Mateusz Posmyk z piątego roku formacji mówi, że ferie to dobry czas na wyjazdy i odpoczynek od nauki, a można to czynić właśnie podczas rekolekcji powołaniowych. 

- To jest czas wyciszenia i modlitwy, ale także czas rozmów z ciekawymi ludźmi. Tutaj można doświadczyć niezwykłej wspólnoty z osobami, które w życiu kierują się takimi samymi wartościami jak my. Takie doświadczenie jest potrzebne każdemu młodemu człowiekowi, który w swoim życiu szuka czegoś więcej niż tego, co proponuje mu świat. Rekolekcje w wydaniu powołaniowym są czasem, w którym jest miejsce na wspólne granie w piłkę, miejsce na Eucharystię, a także na długie rozmowy z kolegami, klerykami, księżmi. To okazja do męskich rozmów i męskiej modlitwy. W ten sposób łatwiej szukać odpowiedzi na głos Boga i Jego plany co do naszego życia - mówi kl. Mateusz Posmyk.

Na rekolekcje zaprasza szczególnie gorąco ks. Tomasz Metelica, diecezjalny duszpasterz powołań: 

- Zapraszamy uczniów od klasy VII szkoły podstawowej wzwyż. Będzie to okazja do poznania życia w seminarium. W rekolekcjach nie chodzi o to, by kogokolwiek namawiać, aby został księdzem, ponieważ to jest powołanie i otrzymuje się je od Boga. Chodzi bardziej o okazję do spotkania z klerykami, księżmi i biskupami oraz poznania Kościoła. Planujemy w piątek spotkanie na modlitwie z biskupem Piotrem, a później, już w luźniejszej formie, możliwość rozmowy z nim i zadawania dowolnych pytań. W niedzielę zaś będzie z nami biskup Andrzej - mówi ks. Tomasz.

Więcej informacji o zapisach znajdziecie na stronie powolanie.diecezja.legnica.pl

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy