Jak wspomina kierownik dzieła ks. Jan Mateusz Gacek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, pomysł na stworzenie takiego miejsca wyszedł od ówczesnego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka. Młoda diecezja miała zaledwie rok i hierarcha, poznając miejsce swojej nowej pracy (przybył do Legnicy z Wrocławia), poprosił ks. Gacka o zorganizowanie pomocy dla potrzebujących. Początkowo miejscem wydawania posiłków był dawny szpital zakaźny. Na pierwszy posiłek, a była to wieczerza wigilijna, przyszło 40 osób.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








