Nowy numer 48/2023 Archiwum

Lubin. Będzie nowe sanktuarium

Od najbliższej soboty w diecezji legnickiej będziemy mieli nowe sanktuarium.

W sobotę 28 października br. w lubińskim kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się uroczystość nadania temu miejscu rangi sanktuarium. Czyje? Oczywiście św. Maksymiliana Marii Kolbe, ale duszpasterze zwracają uwagę jeszcze jedną postać.

- Sanktuarium to miejsce, do którego mogą pielgrzymować wierni zanosząc swoje intencje przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny lub Świętych. Jest to przestrzeń szczególnej obecności Boga przez głoszone Słowo Boże i sprawowane sakramenty. W nowo ustanowionym Sanktuarium w Lubinie będziemy wypraszać potrzebne łaski przez orędownictwo Świętego Maksymiliana Kolbego oraz Niepokalanej, której o. Maksymilian zawierzył swoje życie. Święty Jan Paweł II powiedział o męczenniku z Auschwitz jako patronie naszych trudnych czasów. Te trudne czasy nastały przede wszystkim dla rodziny, dlatego przy parafii funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Joanny Beretty Molly - czytamy w zaproszeniu na uroczystość. 

Podniesienie kościoła do godności sanktuarium będzie miało miejsce 28 października 2023 r. podczas Eucharystii o godz. 12.00. Z kolei w przededniu uroczystości, tj. w piątek 27 października, o godzinie 19 w kościele będziemy mogli obejrzeć sztukę pt. Męka św. Maksymiliana, którą wystawią dla nas franciszkanie z Niepokalanowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy