Nowy numer 38/2023 Archiwum

Spotkanie z Akademią Familijną

Za nami pierwsze spotkanie z ciekawą metodą wychowawczą... dla rodziców.

W czwartek 14 września w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa w Legnicy odbyło się spotkanie z wrocławskimi przedstawicielami Akademii Familijnej – Jolą i Łukaszem Szydłami.

Spotkanie było okazją do zaznajomienia ochotników z propozycją Akademii i jej modelem pracy z rodzicami, tym, jak pracują, jak wyglądają spotkania i materiały. Druga część była już samą analizą konkretnego przykładu z życia, do którego nie ma jednej, gotowej odpowiedzi. Tę rodzice musieli sami wypracować w rozmowie ze sobą.

Spotkanie z Akademią Familijną   Akademia stawia nie tyle na wykłady, co aktywną pracę małżonków nad przykładowymi kazusami. Jędrzej Rams /Foto Gość

Na to spotkanie dali się namówić Karolina i Grzegorz, którzy o Akademii usłyszeli już kilka lat temu. – Zainteresował nas nimi kilka lat temu ktoś z rodziny. Wyglądało to na dobrą, konkretną propozycję. Przyszliśmy więc tu z ciekawości, aby sprawdzić czy faktycznie może nam też coś pomóc. Mamy trójkę chłopaków, którzy wchodząc właśnie taki newralgiczny okres nastolatkowy. To co zobaczyliśmy wygląda na ciekawy i skuteczny sposób pracy z rodzicami – mówią Karolina i Grzegorz.

Chętni do zbudowania grupy rodziców gotowych do warsztatów w Akademii w któreś miejscowości naszej diecezji legnickiej, mogą kontaktować się w Duszpasterstwem Rodzin DL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast