Nowy numer 38/2023 Archiwum

A może Szkoła Animatora Biblijnego?

Chcesz poznać Pismo Święte, a później dzielić się nim w swojej parafii?

Pierwsze spotkanie Szkoły Animatora Biblijnego w Legnicy odbędzie się 7 października. Pozostało więc niewiele czasu na zapisanie się na obecną edycję tej Szkoły. Ks. Piotr Kot z Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa przekonuje, że Szkoła Animatora Biblijnego jest przeznaczona dla wszystkich, którzy tylko interesują się Biblią.

– Jest to propozycja dla wszystkich, którzy interesują się Pismem Świętym, a jednocześnie być może marzą w głębi serca o tym, żeby w przyszłości prowadzić Krąg Biblijny. Szkoła Animatora Biblijnego to propozycja dla spragnionych słowa Bożego i spragnionych ewangelizacji, czyli głoszenia słowa innym – mówi kapłan.

A może Szkoła Animatora Biblijnego?  

Szkoła Animatora Biblijnego to nie są studia ani kurs specjalistyczny.

- W programie będą oczywiście konferencje pogłębiające prowadzone przez znawców Pisma Świętego. Ale będzie też dużo czasu na wchodzenie w głąb tekstu własną ścieżką duchową pod okiem doświadczonych słuchaczy słowa. Będzie też moment celebrowania tajemnicy słowa we wspólnocie. Można powiedzieć, że to będzie specyficzna szkoła nastawiona na doświadczenie wiary w świetle słowa Bożego. Całość poprowadzą razem z ekipą z Domu Słowa Iwona i Krzysztof Grabcowie z Wrocławia, którzy są absolwentami Katolickiego Uniwersytetu we Fryburgu szwajcarskim oraz nauczycielami w sekcji biblijnej pierwszej posoborowej szkoły ewangelizacyjnej Ecole de la Foi et des Ministres założonej przez Jacques Loew’a. Od wielu lat prowadzą sesje, warsztaty i kręgi biblijne w różnych częściach Polski oraz w Europie. Przez długi czas animowali Szkołę Animatora Biblijnego we Wrocławiu. Cały program odbywa się pod patronatem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a absolwenci Szkoły otrzymają certyfikat upoważniający ich do prowadzenia grup biblijnych w parafiach – mówi ks. Piotr Kot z Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa.

Sesje biblijne będą odbywały się raz w miesiącu. Zapisy prowadzone są telefonicznie lub mailowo (tel. 511-712-949, mail: domslowa@diecezja.legnica.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast